Twitter voert strijd op tegen pesters

Twitter voert strijd op tegen pesters
Twitter gaat serieuze maatregelen nemen tegen gebruikers die zich schuldig maken aan misbruik en pestgedrag.

Read in English

(CCM) — Twitter gaat de strijd aan met misbruikers en plaaggeesten op zijn sociale netwerk middels drie nieuwe veiligheidsmaatregelen. Dat meldt het bedrijf via zijn blog.

Het eerste wapenfeit van het netwerk is een verbeterd filter voor het herkennen van verbannen gebruikers. Met behulp van dit filter wil Twitter vermijden dat mensen die op de 'zwarte lijst' staan nieuwe accounts kunnen aanmaken om met hun spampraktijken verder te gaan. De maatregel focust zich daarbij op mensen die zich puur en alleen bezighouden met het lastigvallen van andere twitteraars.

Ook werkt Twitter aan een zogenaamde 'safe search'-functie. Hiermee worden tweets met potentieel gevoelige inhoud, alsmede tweets van gebande accounts uit de zoekresultaten verwijderd. Op soortgelijke wijze wil het bedrijf beledigende en irrelevante reacties op tweets verbergen, zodat waardevolle reacties een prominentere plaats krijgen. Indien gewenst kan de gebruiker de onzichtbaar gemaakte tweets alsnog bekijken door op de optie 'show less relevant replies' te klikken.

De initiatieven die Twitter in petto heeft zijn voorlopig de laatste in de strijd die het voert om te voorkomen dat zijn gebruikers de digitale uithangplek als onprettig ervaren. "Wij staan voor vrijheid van meningsuiting en willen dat onze leden alle kanten van elk verhaal kunnen bekijken", aldus Ed Ho, vice-president Engineering bij Twitter. "Helaas wordt dit in gevaar gebracht door gebruikers die onze leden het zwijgen opleggen in de vorm van pesterij en bedreigingen. "

Afbeelding: © Twin Design - Shutterstock.com